به میهن تان افغانستان خوش آمدید

صحت

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

وضعیت کنونی سکتور صحت ولایت هرات/افغانستان

سکتور صحت، یکی از بخش هایی است که طی سالهای متمادی جنگ خسارات فراوانی را متحمل شده است. اما بعد از استقرار نسبی حکومت افغانستان تحولاتی در این زمینه ُرو نما گردیده است. بخصوص در ولایت هرات  در طی سالهای اخیر، علیرغم مشکلات فراوانی که هنوز وجود دارد، پیشرفت های چشم گیری را درسکتور صحت شاهد هستیم.

گروه تحقیقی صحت از  بخش رسانه موسسه هلپ، تحقیقی را در خصوص وضعیت صحی ولایت هرات با دید کلی در خصوص  عودت کنندگان در سال 2009 اجرا نموده  و در سال 2012 آنرا کاملاً بروز رسانی نموده است. در این تحقیق سعی شده است که وضعیت صحی ولایت هرات را در طی چندین محور دسترسی به خدمات صحی، کیفیت خدمات صحی، مشکلات عودت کنندگان، فرصت های کاریابی، تحصیل و سرمایه گذاری برای عودت کنندگان  بررسی شود. این معلومات به صورت یک جزوۀ معلوماتی در این وبسایت گنجانیده شده است.

بر اساس ارزیابی های انجام شده از طرف وزارت صحت عامه، ولایت هرات در سراسر افغانستان مقام اول را دارا  می باشد. رشد سکتور خصوصی در ولایت هرات تاثیر مثبتی را درزمینه ای دسترسی به خدمات صحی گذاشته است. به طور عموم خدمات بهداشتی اساسی در هرات و در مجموع در تمام افغانستان رایگان است وفرصت های کاریابی برای عودت کنندگانی که دارای مدارک  معتبر باشند به اندازه کافی وجود دارد، بخصوص این فرصت ها شغلی برای خانمها بیشتر بوده و فرصت های مناسب تحصیلی و سرمایه گذاری نیز برای عودت کنندگان در سکتور صحت وجود دارد .

در این وبسایت سعی می مینمائیم بر علاوه این جزوه معلوماتی  ضمیمه شده، جدیدترین تحولات صحی در ولایت هرات را انعکاس دهیم.

مشتاقانه منتظر نظرات، پیشنهادات و پرسش های شما دراین خصوص هستیم.

جهت دانستن وضعیت کنونی سکتور صحت در ولایت هرات در سال 2013-2012 و دانلود جزوۀ های تحقیقی ما روی لینک های ذیل کلیک نمایید:


جزوۀ تحقیقی وضعیت صحت ولایت هرات در سال 2009

جزوۀ تحقیقی وضعیت صحت ولایت هرات در سال 2013-2012

 

انتخاب زبان

You are here: خانه پروژه های قبلی صحت